Tüp Bebek Uygulaması Kaç Gün Sürer?

Tüp bebek uygulaması, kısa ve uzun süreli olmak üzere iki çeşittir. Kısa süreli tedavilerde yaklaşık 2 haftalık süreç ile birlikte beklemeye geçilir ve yumurtalıklar yerleştirildikten sonraki 12. gün tüp bebek tedavisinin sonuçları belli olur. Uzun tedavide ise ilk olarak 30 ya da 45 günlük bir tedavi süreci başlatılır. Bu tedavi sonrasında kısa tüp bebek tedavisine başlanır ve tedavi sonuçlandırılır.

Kişiler için tedavi süreci kısa olduğu gibi önemli olan detay, kadınların periyotlarıdır. Kadınlar normal ay döngülerine girdikten sonra ancak tedavi başlatılır. Bunun için kişilerin adet olmasının 2. günü takip edilir.

Tüp Bebekte İğne

Tüp bebek tedavisi sırasında farklı iğnelerin kullanılması gerekebilir. Bu durum bazı kadınlar için ciddi bir zorlu süreç başlatabilir. Tüp bebek iğneleri kaç gün sürer ya da tüp bebek tedavisinde yapılan iğneler acıtır mı gibi sorular, kadınların tedavi öncesindeki en büyük korkularından birisidir. İğne tedavisinin ne kadar süreceğine dair kesin bir ifade kullanmaz zordur. Zira tedavide çok farklı işlemler için iğne tercih edilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde kişilere özel olarak tedavinin uygulandığı unutulmamalıdır. Düşük yapma tehlikesi bulunan kadınlar için çok farklı iğnelerin, uzun süreli kullanılması gerekebilir. Tam ters bir durumda da sadece standart iğnelerle durumun ilerletilebilmesi mümkün olur. Bu bakımdan kadınlar, iğne konusunda net bir bilgi alabilmek adına mutlaka kontrol yaptırmalıdır. Kontrol ile birlikte vücudun durumu, doğurganlık gibi detaylar öğrenilebilir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir