Tüp Bebekte Başarıyı Öngörmek İçin Yeni Bir Yöntem Era Testi

Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçlar edinmek için bazı yöntemlerin uygulanması başarısızlıkları giderici bir yol oluyor.

Tüp bebek tedavisi ebeveynlerin bebek sahibi olmak için başvurdukları ve bu süreçte bazı yöntemlerin uygulanması gerekliliği bilinmekte. Ancak tedavi sonuçlarında başarılı sonuçların olmasına rağmen başarısız sonuçlar ile de karşılaşılabiliyor. Bu sebepten dolayı başarıyı ön görmek için bazı yöntemler tedavi süresince uygulanıyor.

ERA Testi Başarıyı Arttırıyor

ERA testi birçok ebeveyn tarafından bilinmediği belirtiliyor. Bu yöntemin başarılı sonuç elde edilmesi için olumsuzluk yaratabilecek durumların en aza indirgenmesi için gerekli olduğu vurgulanıyor. Embriyoya sahip olan, embriyonun kapsamlı genetik taramasının yani aCGH taramasının yapılması, sonra ise endometriuma ait olan ise ERA yani endometrium receptivity testinin yani diğer anlamı ile rahimin embriyoyu kabul edeceği en doğru zamanın tespitinin  yapılması ile başarı oranının artması sağlanılıyor.

Hormonal bozuklukların tedavi edilmesi

Çiftlerin bünyesinde hormonal bozuklukların olması ile gebe kalma şansı azalmaktadır. Hormonal bozuklukların örneğin kanda bakılan hormon seviyeleri ile bu bozukluklar önce tanımlanmalıdır. Sonra uygulanan tedavi ile düzeltilebilir. Bunun yanı sıra polikistik over hastalığı ve yol açabildiği insülin hormonu artışı kadınlarda gebe kalmayı zorlaştıran en önemli etkenlerden birisi oluyor. Ayrıca bu denli insülün hormonu artışı  gibi durumlar gebelikte düşüklere de sebebiyet veren durumlar olmaktadır. Bu duruma çözüm yolu olarak insülin direncini azaltan şeker hastalığının ilaçları verilerek gebelik şansının arttırılmasına imkan sağlanır.

Blastosist Transferi

Blastoaist Transferi tüp bebek tedavi sürecinde tekrarlayan başarısız tüp bebek olgularında kullanılan bir başka yöntem olmakta. Bu yöntem ile  embriyoları beşinci günden altıncı güne kadar büyütüp, embriyoların tutunma şanslarının daha yüksek olanlarını belirleyerek bunları transfer edebilmektir. Bu transferde gebelik şansını artıran bir diğer yöntemdir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir