Tüp Bebekte Serum Tedavisi Nasıl Yapılır?

Başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavileri sonrasında, tekrar uygulanacak yöntemlerde farklı tedaviler kullanılabilmektedir. Özellikle serum tedavisi için, kişilerin başarısızlık durumlarına bakılarak serum tedavisi tercih edilebilir. Intralipid olarak adlandırılan serum yöntemlerinde, hedef kadınlardaki doğurganlığın arttırılması ve embriyonun tutunması noktasında organizmanın güçlendirilmesidir.

Bu tip farklı tedavilerin uygulanabilmesi adına bazı detaylara dikkat edilir. Beslenmede zorluk çeken hastalarda, tüp bebek tedavisinde arka arkaya başarısız sonuçlar alan kişilerde serum tedavisi uygulanabilmektedir.

Serum Tedavisi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Serum tedavisi genelde embriyo transferinin ilk günü itibariyle başlatılır ve 12 günlük süreç içerisinde belirli periyotlarla uygulanır. Bu uygulamanın sıklığı ise kadınların durumuna bağlıdır. Riskli ve ağır durumların olması halinde serum tedavisinin daha sık olması gerekebilir.

Tüp bebekte başarılı olanlar özellikle serum yöntemiyle de istediğine ulaşabilmektedir. Özellikle bu yönteme yabancı olan ve tüp bebek nasıl olur gibi soruları bulunan kişiler için serum tedavileri daha da zorlu geçebilmektedir. Bu nedenle de çiftlerin ilk olarak tedaviye hazır hale gelmesi ve mevcut şartlar dahlinde farklı tedavilerin gerekebileceğini de unutmaması gerekir.

Hangi Merkez Tercih Edilmeli?

Farklı yöntemlerin kullanılması tamamen uzmana bağlıdır ve bu nedenle de tercih edilen uzmanın bu konuda yeterli deneyime ve teknik bilgiye sahip olması gerekir. Bu aşamada özellikle merkez seçimi de ön plana çıkar. Kişiler tüm bu imkanları sunabilecek merkezleri tercih etmesi, işi kolaylaştıracaktır.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir