Tüp Bebekte Yeni Ameliyat Teknikleri

Tüp bebekte yeni ameliyat teknikleri ve gelişen teknoloji birçok çiftin bebek sahibi olmasını sağlıyor.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurdukları bir yöntem olan tüp bebek tedavi yöntemi kapsamından bazı tedavi teknikleri bulunuyor. Bu tedavi teknikleri başarı oranının arttırmaya yardımcı oluyor. Öncelikle tüp bebek tedavisinde tanısal bir tedavi tekniği Histeroskopi tedavisi karşımıza çıkıyor.

Tüp bebek tedavisinde önce tanısal Histeroskopi

Tüp bebek tedavi süreci başlamadan önce önemli bir aşama tanısal histeroskopidir. Bu işlem ilk etapta muayene şartları ile gerçekleştiriliyor. Rahim içi boşluğunun hacmi ile şekli hakkında net bir bilgiye ulaşan yöntemde endometrium tabakasının kalınlığı ve yapısı hakkında bilgiye de ulaşılabiliyor. Histeroskopinin bir diğer çözüm yolu da HSG ve 3 boyutlu yapılan ultrasonografidir.

Tüp bebek öncesi tedavi amaçlı histeroskopi

Yapılması düşünülen tedavi için öncelikle rahim içi anomalilerin tedavisi yapılıyor. Sonrasında histeroskopinin yapılmasının gerekli olup olmadığı kesinleştiriliyor.

Tüp bebek öncesi tanısal Laparaskopi

Hastahanede yatış gerektiren bir tedavi olan laparaskopi, çoğu hastların %2 veya %3 ünde ortaya çıkan komplikasyonlat ile hayati risk içeren sonuçlara sebebiyet vermektedir. Yapılan tetkitlerde anormal bir durum ile karşılaşıldığında bu tedavi uygulaması yapılır.

Tüp bebek tedavisi öncesi tedavi amaçlı laparoskopi

Tüp bebek tedavi süresi öncesinde başarı oranının arttırmak için yapışan tedavi laparoskopi tedavisinin bazı endikasyonları bulunuyor. Mesela; tüplerde sıvının bulunmamasına bağlı olarak salpingektomi uygulanabilir. Bunun yanı sıra çikolata kisti endikasyonları biraz daha komplike olmaktadır.

Tüp bebek öncesi histeroskopi ile laparoskopi uygulamaları başarıyı arttırır mı?

Bu iki tedavi teknikleri gerekli olan durumlarda uygulanmalıdır. İşlemler, tanısal ve tedavi ihtiyacına yönelik yüksek performans gösteriyor. Tedavi öncesinde göz ardı edilmemesi gereken teknikler olarak da belirtiliyor.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir