Vajinismus Hastaları Tüp Bebek Tedavisiyle Bebek Sahibi Olabilir

Vajinismus, kadınların cinsel yaşamını ve hamile olmasını önleyen en önemli sorunların başında olduğu gibi özellikle bu sorunların yaşanması halinde en çok ön plana çıkan yöntem tüp bebektir. Tüp bebek tedavisinde kişilerin cinsel ilişkiye girmesine gerek olmadığından dolayı özellikle vajinismus sorunu olan kadınlar, daha rahat bir şekilde hamile olma şansı elde edebilmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan pek çok kadının, bu tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olabildiğinden dolayı özellikle son yıllarda vajinismus ve tüp bebek tedavisine yönelik ciddi bir ilgi gösterilmektedir. Vajinismus hastaları tüp bebek tedavisiyle bebek sahibi olabilir.

Vajinismus Nedeni Ne?

Vajinismus psikolojik ve organik olmak üzere farklı şekillerde olabilmektedir. Bu rahatsızlık alanında uzman hekimler tarafından ele alınması gereken çok ayrı bir konu olduğu gibi vajinismus olan kadınların tüp bebek tedavisi sırasında çok fazla sorun yaşanmaz. Özellikle kadınların yumurta toplama operasyonları sırasında bazı çekinceleri olabilse de özellikle alanında uzman hekimler tarafından yapılacak operasyonlar sayesinde kısa süre içerisinde tüp bebek çalışmaları tamamlanarak, kadınların hamile kalması sağlanabilir.

Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin aynı zamanda tüp bebek ile çocuk sahibi olma ihtimali çok daha fazladır. Zira burada hamileliğin başlayamamasının en önemli nedeni çiftlerin cinsel ilişkiye girememesidir. Tüp bebek tedavisi ile verilecek destekler sayesinde çiftler kısa süre içerisinde bebek sahibi olabilmektedir. Bu nedenle vajinismus gibi sorunlar yaşayan kişilerin, bu alanda hizmet veren merkezlerden destek alarak tedavisi olması oldukça önemlidir.

 

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir